Czy zmienisz się ?

Zmiana-perspektywy-e1431717301516-1000x750

Czy się zmieniam? Oczywiście. Na przestrzeni lat mojego dorosłego życia, wielokrotnie zmieniałam swój wizerunek zewnętrzny. Byłam brunetką, blondynką, był też etap rudych włosów, aby powrócić z powrotem do włosów ciemnych. Miałam włosy do pasa, do ramion, bardzo krótkie, aby ponownie na dzień dzisiejszy powrócić do długości dosyć okazałej. Już nie wiele brakuje mi do pasa. Ważyłam mniej i więcej. Mam etapy zdrowego odżywiania, ale czasami potrafie jeść bardzo długo wszystko co jest nie zdrowe. No niestety już od dłuższego czasu nie rosnę – pocieszam się tym, że stałam w kolejce po rozum , a nie po wzrost.

Pod względem psychicznym i emocjonalnym bardzo dojrzałam. Chociaż zawsze jakoś taka byłam. Na dzień dzisiejszy jednak znacznie bardziej rozumiem swoje emocje. Doskonale zdaje sobie sprawę, że za dwadzieścia lat usiądę i będę znacznie dojrzalsza niż teraz. Nie przechodziłam buntu, który często pojawia się w okresie dojrzewania. Na szczęście dla moich rodziców. Jednak jestem ryzykantką, która gdy ma okazje skacze ze spadochronu, wchodzi na 80 metrowy młot na wesołym miasteczku , czy bez żadnego strachu weszłabym na najwyższy budynek na świecie, aby podziwiać widoki. To nie wynika z racji pokazania każdemu jaka jestem odważna, po prostu chcę w swoim życiu przeżyć jak najwięcej, aby po latach mieć co wspominać.

Cały czas się zmieniam. Kiedyś buzia mi się nie zamykała. Dzisiaj potrafię słuchać. Na dzień dzisiejszy ( a naprawdę myślałam, że ten dzień nigdy nie nastąpi) wiem, że uczyłam się dla siebie. Mój styl ubiori też uległ zmianie. Z dresiary w kobietę, która doskonale zdaje sobie sprawę ze swoich atutów i wad.

Jednak nigdy nie robiłam tego dla kogoś. Jeśli się zmieniam to tylko dlatego, że tego potrzebuje i chcę.

Więc nie pytaj mnie czy dla Ciebie zmienię się.

7 komentarzy do “Czy zmienisz się ?

  1. Najważniejsze jest ostatnie. Zmieniam się dla siebie, nie dla innych. Podpisuję się pod nim całą sobą. Ja też się zmieniam, bo jak mówią tylko krowa nie zmienia poglądów. :) Kiedyś w jednym z wywiadów Foremniak powiedziała, że kobieta zmienia się standardowo raz na 7 lat. I coś w tym jest… Następna zmiana czeka mnie za 5 lat :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>