W jakim Kraju niebawem się obudzę?

flaga_polski__1__by_pl_werewolf-d5p955t

Dokonaliśmy wyboru Prezydenta.

Nie wszyscy Polacy, ale ponad połowa uprawniona do głosowania dokonała wyboru. Przez kolejne pięć lat Prezydentem RP będzie Andrzej Duda. Zawsze to zaznaczam, że staram się trzymać od polityi z daleka, bo uważam, że ktoś kto mało o polityce wie, nie powinien się wypowiadać. Jednak od kiedy mogę – zawsze idę na wybory. Już teraz śmiało mogę powiedzieć, że w I turze zagłosowałam na Kukiza. Doskonale zdawałam sobie sprawę z tego, że są nikłe szanse na to, że to właśnie były wokalista zespołu Piersi zostanie Prezydentem. Jednak głos oddany na Pana Pawła był głosem apelu? ostrzeżenia? pokazania, że Polacy oczekują zmian. Zaznaczając kryżyk przy nazwisku Pawła Kukiza doskonale wiedziałam, że jak odbędzie się druga tura wyborów to oddam głos na Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego. To nie ważne, że Kukiz i Komorowski to dwa przeciwstawne bieguny. To nie istotne, że sam Kukiz powiedział, że nie poprze Pana Prezydenta. Ja chciałam, aby ponownie przez pięć lat reprezentował nasz Kraj Pan Prezydent Bronisław Komorowski. Polityk, który przez te pięć lat kadencji cieszył się największym zaufaniem.

Jednak coś nie zagrało w kampanii wyborczej. Nie mi to oceniać, ale ktoś kto tą kampanie przygotowywał miał chyba wrażenie, że wybory same się wygrają. Jak pokazują sondażowe wyniki wyborów, jednak samo się nie wygrało.

Większość wyborców zaufała słowom Andrzeja Dudy i mu powierzyła swój głos. A Ja nie wiem w jakiej Polsce niebawem się obudzę. Czy to strach? lęk? na pewno niedowierzanie. Zastanawiam się na ile to będą rządy Pana Dudy, a na ile Pana Kaczyńskiego, Macierewicza itd. Nie chcę za parę miesięcy obudzić się w Kraju w którym będziemy walczyć z Rosją o wrak Tupolewa, w którym pary, które nie mogą mieć dzieci nie skorzystają z metody in vitro, czy w końcu, w którym głównym tematem i zadaniem będzie jak najlepiej upamiętnić wszystkie ofiary Katastrofy Smoleńskiej. Obawiam się, że dojdzie do absurdów i co niektórych wykopiemy i pochowamy z powrotem z większymi honorami.

Sporo Pan Duda naobiecywał. Ja z całego serca życzę mu powodzenia w realizacji bardzo nierealnych obietnic. Jednak wszyscy chcemy, aby w Naszym Kraju było co raz lepiej. A Ja od dzisiaj będę bardziej przyglądać się pracy Prezydenta. Pamiętam wszystkie obietnice wyborcze, te składane na wiecach i te przed kamerami na debatach. Polska rozliczy Pana Posła Dudę za 5 lat. Ponownie udamy się do urn. Mam nadzieje, że wszyscy tylko po to, aby wybrać ponownie tego samego Prezydenta, a nie po to, aby się coś zmieniło.

Polacy udzielili Panu Posłowi Dudzie ogromny kredyt zaufania. Mam nadzieje, że tego nie zapomni…

 

 

4 komentarze do “W jakim Kraju niebawem się obudzę?

  1. Dokłądnie tak samo zrobiłam..
    Bałam sie zmian więc wolałam zło znane…

    i się boję tego co ty..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>