Zabierz babci dowód i wybierz swoją przyszłość

1111 (1)

Zazwyczaj jestem apolityczna. Stronie od polityki i trzymam się od niej z daleka. Jednak dzisiaj z racji tego, że już w niedziele udamy się ( jako porządni i spełniający swój obowiązek obywatele) do urn. Wybierzemy swojego Prezydenta na pięć lat. To kawał czasu. Nie będziemy mieli odwrotu od własnego wyboru ( no chyba, że zdarzy się coś nieprzewidzianego – katastrofa, zamach, bomba, wybuch wulkanu, trzęsienie ziemi lub inne nadprzyrodzone zjawiska). Idąc głosować decydujemy o przyszłości naszej i naszego Kraju, a Ja gdzie nie pójdę słyszę głosy : ,, A zagłosuję na Komorowskiego, żeby tylko PiS do władzy się nie dostało’’ , ,, Idę wybrać mniejsze zło’’ czy ,,Mój głos i tak nie ma znaczenia ‘’ . I tak pomyśli większość Polaków, a później przez następne pięć lat będą narzekać.

A przecież można inaczej. Teraz mamy idealną okazję, aby coś w tym Kraju drgnęło i się zmieniło. Nie wiem czy Pan Kukiz to idealny kandydat na Prezydenta. Ale to coś nowego w naszej polityce. Warto spróbować i przekonać się czy ktoś z poza tej bandy ( która nieprzerwanie rządzi od 25 lat zmieniając się tylko stołkami i od czasu do czasu zmienia partie) będzie potrafiła coś zmienić. A przecież i tak nie jedne pięć lat straciliśmy dokonując kiepskiego wyboru.

Chciałabym zobaczyć, że my ( czyt. prości ludzie) coś możemy w tym kraju zmienić i o czymś zdecydować.  Ja chcę, aby Polska była krajem do którego ludzie przyjeżdżają w poszukiwaniu swojego własnego miejsca i lepszego życia, a nie masowo wyjeżdżali z powodów ekonomicznych i nigdy tu już nie wracali.

Ja już nie chcę widzieć łez małych dzieci płaczących za rodzicami, którzy wyjechali zagranice naszego Kraju w poszukiwaniu pracy, nie chcę, aby matki niepełnosprawnych dzieci musiały tygodniami koczować w sejmie tylko po to, aby wywalczyć minimalną pensje, która jak psu buda się należy. Ja nie chcę państwa, które nie szanuje ludzi młodych i nie udziela im żadnego wsparcia.

Tylko może warto iść po rozum do głowy i zapytać tego czego chcą ludzie młodzi. Czy naprawdę zmuszeni będziemy zabierać naszym dziadkom dowody tylko po to, aby w Kraju w końcu coś uległo zmianie.

Podobno jeśli się chcę to można. A MY nie raz pokazaliśmy, że potrafimy i może warto pokazać tym wszystkim, którzy od 25 lat siedzą na stołkach i nami rządzą, że nie wszystko jest na zawsze, a na zaufanie i przychylność ludzi trzeba sobie zapracować?

Pamiętajmy, że to tylko my możemy coś zmienić. Więc warto to zrobić, bo może a nuż będzie lepiej ?

8 komentarzy do “Zabierz babci dowód i wybierz swoją przyszłość

  1. Od polityki też staram się stronić, ale uważam, że każdy powinien zagłosować zgodnie ze swoimi poglądami, a nie zgodnie z poglądem na to, co jest mniejszym złem.

  2. Ja po prostu – oddam głos na Kukiza. Takie jest moje stanowisko. Mam wielką nadzieje, że dojdzie do drugiej tury i bedzie w niej brał udział. Że mydlą nam oczy tymi sondażami…

  3. A widzisz mam podobne poglądy. I teraz wiedząc że mu się nie udało po prostu drugą turę odpuszczę. Nie oddam mojego głosu na żadnego z tych, z tych… yyy….

  4. Widzę, że prawie każdego ruszyło :))). Szkoda, że tam mało ludzi poszło na wybory. Mniej niż połowa… 
    Oj teraz czas na drugą turę….ciekawe, kto się będzie śmiał ostatni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>